Competition Calendar:


Loading Calendar...

Format:
1st and 2nd in each group progress to the Trophy Quarter Finals. 3rd and 4th in each group progress to the Plate Quarter Finals. Matches are 20 minutes one way. Normal substitution rules apply. 3 points for a win, 1 for a draw, 0 for a loss.

 Fixtures on Thursday 02 Feb 2017
09:00
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Langley Park School for Boys
1st XI
1-0Kent College
1st XI
Group A
Frank Mason - Group Match
09:00
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Simon Langton Grammar School for Boys
Boys-U18A
6-0Sir Roger Manwood's School
1st XI
Group B
Frank Mason - Group Match
09:00
View Competition Map: Astro 4 - BirleysAstro 4 - Birleys
Duke of York's Royal Military School
1st XI
0-6The King's School, Canterbury
1st XI
Group D
Frank Mason - Group Match
09:25
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Norton Knatchbull Grammar School
1st XI
3-0Skinners' School
1st XI
Group A
Frank Mason - Group Match
09:25
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Sir Joseph Williamson's Mathematical School
1st XI
0-5Tonbridge School
1st XI
Group B
Frank Mason - Group Match
09:25
View Competition Map: Astro 4 - BirleysAstro 4 - Birleys
St Lawrence College
1st XI
3-2The Harvey Grammar School
1st XI
Group D
Frank Mason - Group Match
09:30
View Competition Map: Astro 3 - St Edmund'sAstro 3 - St Edmund's
Eltham College
Boys-U18A
4-0St Edmund's School, Canterbury
1st XI
Group C
Frank Mason - Group Match
09:50
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Cranbrook School
1st XI
1-0Kent College
1st XI
Group A
Frank Mason - Group Match
09:50
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Borden Grammar School
Boys-U18A
1-1Sir Roger Manwood's School
1st XI
Group B
Frank Mason - Group Match
09:50
View Competition Map: Astro 4 - BirleysAstro 4 - Birleys
Chatham & Clarendon Grammar School Federation
1st XI
0-2The King's School, Canterbury
1st XI
Group D
Frank Mason - Group Match
10:00
View Competition Map: Astro 3 - St Edmund'sAstro 3 - St Edmund's
Ashford School
1st XI
0-1Sutton Valence School
1st XI
Group C
Frank Mason - Group Match
10:15
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Langley Park School for Boys
1st XI
4-0Skinners' School
1st XI
Group A
Frank Mason - Group Match
10:15
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Simon Langton Grammar School for Boys
Boys-U18A
2-0Sir Joseph Williamson's Mathematical School
1st XI
Group B
Frank Mason - Group Match
10:15
View Competition Map: Astro 4 - BirleysAstro 4 - Birleys
Duke of York's Royal Military School
1st XI
0-6St Lawrence College
1st XI
Group D
Frank Mason - Group Match
10:30
View Competition Map: Astro 3 - St Edmund'sAstro 3 - St Edmund's
Ashford School
1st XI
3-1St Edmund's School, Canterbury
1st XI
Group C
Frank Mason - Group Match
10:40
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Cranbrook School
1st XI
4-0Norton Knatchbull Grammar School
1st XI
Group A
Frank Mason - Group Match
10:40
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Borden Grammar School
Boys-U18A
0-2Tonbridge School
1st XI
Group B
Frank Mason - Group Match
10:40
View Competition Map: Astro 4 - BirleysAstro 4 - Birleys
Chatham & Clarendon Grammar School Federation
1st XI
1-3The Harvey Grammar School
1st XI
Group D
Frank Mason - Group Match
11:00
View Competition Map: Astro 3 - St Edmund'sAstro 3 - St Edmund's
Eltham College
Boys-U18A
2-0Sutton Valence School
1st XI
Group C
Frank Mason - Group Match
11:05
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Skinners' School
1st XI
1-5Kent College
1st XI
Group A
Frank Mason - Group Match
11:05
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Sir Joseph Williamson's Mathematical School
1st XI
2-1Sir Roger Manwood's School
1st XI
Group B
Frank Mason - Group Match
11:05
View Competition Map: Astro 4 - BirleysAstro 4 - Birleys
The King's School, Canterbury
1st XI
0-1St Lawrence College
1st XI
Group D
Frank Mason - Group Match
11:30
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Cranbrook School
1st XI
1-2Langley Park School for Boys
1st XI
Group A
Frank Mason - Group Match
11:30
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Borden Grammar School
Boys-U18A
0-2Simon Langton Grammar School for Boys
Boys-U18A
Group B
Frank Mason - Group Match
11:30
View Competition Map: Astro 3 - St Edmund'sAstro 3 - St Edmund's
Ashford School
1st XI
1-3Eltham College
Boys-U18A
Group C
Frank Mason - Group Match
11:30
View Competition Map: Astro 4 - BirleysAstro 4 - Birleys
Chatham & Clarendon Grammar School Federation
1st XI
2-0Duke of York's Royal Military School
1st XI
Group D
Frank Mason - Group Match
11:55
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Norton Knatchbull Grammar School
1st XI
0-0Kent College
1st XI
Group A
Frank Mason - Group Match
11:55
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Sir Roger Manwood's School
1st XI
0-3Tonbridge School
1st XI
Group B
Frank Mason - Group Match
11:55
View Competition Map: Astro 4 - BirleysAstro 4 - Birleys
The Harvey Grammar School
1st XI
0-1The King's School, Canterbury
1st XI
Group D
Frank Mason - Group Match
12:00
View Competition Map: Astro 3 - St Edmund'sAstro 3 - St Edmund's
Sutton Valence School
1st XI
2-0St Edmund's School, Canterbury
1st XI
Group C
Frank Mason - Group Match
12:20
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Cranbrook School
1st XI
4-0Skinners' School
1st XI
Group A
Frank Mason - Group Match
12:20
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Borden Grammar School
Boys-U18A
0-3Sir Joseph Williamson's Mathematical School
1st XI
Group B
Frank Mason - Group Match
12:20
View Competition Map: Astro 4 - BirleysAstro 4 - Birleys
Chatham & Clarendon Grammar School Federation
1st XI
0-2St Lawrence College
1st XI
Group D
Frank Mason - Group Match
12:45
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Langley Park School for Boys
1st XI
0-0Norton Knatchbull Grammar School
1st XI
Group A
Frank Mason - Group Match
12:45
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Simon Langton Grammar School for Boys
Boys-U18A
3-2Tonbridge School
1st XI
Group B
Frank Mason - Group Match
12:45
View Competition Map: Astro 4 - BirleysAstro 4 - Birleys
Duke of York's Royal Military School
1st XI
0-1The Harvey Grammar School
1st XI
Group D
Frank Mason - Group Match
14:45
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Langley Park School for Boys
1st XI
2-2Tonbridge School
1st XI
Frank Mason - Trophy Quarter Final
14:45
View Competition Map: Astro 3 - St Edmund'sAstro 3 - St Edmund's
St Lawrence College
1st XI
1-0Sutton Valence School
1st XI
Frank Mason - Trophy Quarter Final
15:00
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Norton Knatchbull Grammar School
1st XI
0-2Borden Grammar School
Boys-U18A
Frank Mason - Plate Quarter Final
15:00
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
The Harvey Grammar School
1st XI
3-0St Edmund's School, Canterbury
1st XI
Frank Mason - Plate Quarter Final
15:15
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Eltham College
Boys-U18A
2-0The King's School, Canterbury
1st XI
Frank Mason - Trophy Quarter Final
15:15
View Competition Map: Astro 3 - St Edmund'sAstro 3 - St Edmund's
Simon Langton Grammar School for Boys
Boys-U18A
3-1Cranbrook School
1st XI
Frank Mason - Trophy Quarter Final
15:30
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Ashford School
1st XI
2-1Chatham & Clarendon Grammar School Federation
1st XI
Frank Mason - Plate Quarter Final
15:30
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Ashford School
1st XI
1-4Kent College
1st XI
Frank Mason - Plate Semi Final
15:30
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Borden Grammar School
Boys-U18A
0-1The Harvey Grammar School
1st XI
Frank Mason - Plate Semi Final
15:30
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
Sir Joseph Williamson's Mathematical School
1st XI
0-2Kent College
1st XI
Frank Mason - Plate Quarter Final
15:45
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
Langley Park School for Boys
1st XI
0-2St Lawrence College
1st XI
Frank Mason - Trophy Semi Final
16:10
venue tbc
Eltham College
Boys-U18A
3-4Simon Langton Grammar School for Boys
Boys-U18A
Frank Mason - Trophy Semi Final
17:00
View Competition Map: Astro 1 - Kent CollegeAstro 1 - Kent College
St Lawrence College
1st XI
1-2Simon Langton Grammar School for Boys
Boys-U18A
Frank Mason - Trophy Final
17:00
View Competition Map: Astro 2 - Polo FarmAstro 2 - Polo Farm
The Harvey Grammar School
1st XI
0-1Kent College
1st XI
Frank Mason - Plate Final